شماره خبر: 29791
تاریخ انتشار: 1398/09/24
گزارش تصویری:
برپایی نمایشگاه آثاری از دست نوشته ها و وسایل شخصی حضرت آیت الله شهید دستغیب در آستان مقدسبه مناسبت ۲۰ آذر سالروز شهادت شهید محراب حضرت آیت الله سیدعبدالحسین دستغیب آثاری از دست نوشته ها و وسایل شخصی این شهید والا مقام به همت معاونت فرهنگی و تبلیغات اسلامی و مدیریت گردشگری حرم مطهر در شبستان امام خمینی(ره) به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ(علیه السلام)، این آثار شامل دست نوشته هایی از کتاب قلب سلیم و یادداشت هایی در باب تفسیر برخی از سوره های قرآنی و همچنین وسایل شخصی شامل البسه و سجاده ایشان می باشد.

از جمله ویژگی های برجسته حضرت آیت الله شهید دستغیب، اخلاق خوش و گشاده رویی ایشان بود. این بخشی از ویژگی های بزرگمردی است که علمِ دین را با اعمال شایسته و خداپسند زینت بخشید. شهید محراب در عرصه علم، مجتهدی والامقام، در عرفان و اخلاق، صاحب کرامات، در میدان مبارزه، مجاهدی خستگی ناپذیر و در میان مردم چون پناهگاهی امن برای ناخوشی ها و درماندگی هایشان بود.

شایان ذکر است آثار مذکور در موزه آستان مقدس نگهداری می گردد. این موزه همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ۸ تا ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

جست و جو در سایت